Bioregulatorna kurativna terapija

Liječenje regeneracijom i kurativnim građenjem oboljelog zdravlja



Biomedicinski doktori su diplomirani doktori medicine, koji su se kao osnivači Bioregulatorne Medicine usavršili da pružaju Bioregulatornu zdravstvenu njegu na nivou kurativne, preventativne, antistres i estetske Bioregulatorne medicine.


Terapijske indikacije za kurativnu bioregulaciju

Kurativni bioregulatorni treatmeni imaju za cilj liječenje bolesti regeneracijom oslabljenog vitaliteta pacijenata, čime se ostvaruje restitutucija njihovog zdravlja (‘Restitutio ad Integrum’). Iako je svaka bolest ili patološko stanje indikacija za kurativnu bioregulatornu intervenciju, te obzirom na uobičajena shvatanja konvencionalne medicine – pacijenti najčešće traže kurativnu bioregulaciju kao:

  • terapiju završnog izbora – kada standardna medicina ne donese željene terapijske rezultate, ili je pacijent iz bilo kog drugog razloga nezadovoljan konvencijonalnom medicinskom terapijom.
  • komplementarnu terapiju – kao dodatak već postojećoj konvencionalnoj terapiji.
  • alternativnu terapiju – za one koji isključivo vjeruju u liječenje prirodnim terapijskim metodama i bez upotrebe farmakoloških lijekova.

Broj kurativnih tretmana primarno zavisi od zdravstvenog stanja pacijenta. Ipak se generalno može reći da su jedan do tri tretmana obično dovoljna za liječenje najčešćih disfunkcionalnih, akutnih inflamatornih ili psihosomatskih bolesti – poput migrena ili bolova u leđima; u kom slučaju su tretmani najčešće indikovani jedan do dva puta sedmično. Ukupan broj kurativnih bioregulacija za hronične i degenerativne bolesti poput, hroničnog hepatitis ili autoimunog artritisa, obično je veći i srazmjeran težini morbiditeta svake bolesti; a najčešće se preporučuju jedanput sedmično, ili svake druge sedmice. Pri tome je važno napomenuti da svaka bolest pokazuje kurativne tendencije nakon regenaratorne bioregulacije.


Uputstvo za pristup kurativnom bioregulatornom tretmanu

Svi bioregulatorni tretmani se baziraju na Vašoj aktivnoj participaciji tokom i između terapijskih tretmana. Prije početka prvog bioregulatornog tretmana potrebno je uredno popuniti i potpisati Biomedicinsku dijagnostičku formu, isključiti mobilni telefon i odložiti sat, nakit, šnale za kosu, naočale i … pritisnite ovdje da pročitate cijelo uputstvo prije dolaska na prvi biorgulatorni tretman.


Dijagnostička procedura prije Bioregulatorne kurativne terapije

Bioregulatorna dijagnostička procedura takođe započinje uzimanjem konvencijalne medicinske istorije bolesti (anamnesis) i tjelesnog statusa poput mjerenja krvnog pritiska ili auskultacije srca i pluća; a takođe se oslanja i na standardnu medicinsku dijagnostiku, poput laboratorijskih testova ili ultrazvuka. Bioregulatorna dijagnostika se podjednako oslanja i na dijagnostičke standarde alternativne i komplementarne medicine, poput: puls dijagnostike tradicionalne kineske medicine, dijagnostike homeopatskih modaliteta i mijazmi, nutritivnih deficita, psiholoških predispozicija i transfernih obrazaca, osteopatskih lezija (somatskih disfukcija), senzitivnih refleksoloških zona; biorezonantne, iridološke i kineziološke dijagnostike, ajurvedske olfaktivne dijagnostike i sl. Iako konvencionalnu dijagnostiku bolesti smatra važnom, primarni cilj Bioregulatorne dijagnostike je identifikacija oslabljenih faktora zdravlja, zdravstvenih disraptora (agresora), konstitucionalnih slabosti, faktora rizika, disfunkcija samoregulatornih mehanizama i specifičnih psihosomatskih predispozicija pacijenata. Dr Bosh je u te svrhe eklektički integrisala konvencionalne, alternativne i komplementarne dijagnostičke i terapijske metode u jedinstvenu bioregulatornu proceduru, koju je nazvala Bioregulatorni psihosomatski tretman (BPST); te na kojoj bazira bioregulatornu i dijagnostiku i terapiju svih bioregulatornih tretmana. BPSB detektuje i balansira biospecifično stanje snižene psihosomatske vitalnosti koje je nazvala Presomatski sindrom, što smatra prekursorom svakog oboljenja, kao i zajedničkim korijenom svih već manifestovanih bolesti. Pogledajte brošuru za Psihosomatski tretman


Kurativna bioregulacija

Kurativna bioregulacija je vrlo bio-individualiziran terapijski process, kojim se neutrališe patološki impact svih otkrivenih faktora zdravstvene agresije, kao i njihova toksična sinergija. Bioregulatorni terapijski proces je multifaktorijalna i sinhronizovana terapijska facilitacija, kojom se regulišu i poremećene idividualne homeostaze i njihova alostatska interakcija. Kurativna bioregulacija stoga detoksificira, re-mineralizira, re-hidrira, i re-energizira; oslobađa specifične strukturalne restrikcije i posturalne disbalanse; rješava nutritivne deficijencije, pomaže u rezoluciji unutrašnjih konflikata i ukazuje na najbolje put za personalni razvoj. Posebnu pažnju daje biohemijskim i histološkim faktorima biološkog terena, poput tkivne oksigenacije, acido-baznog statusa, microcirkulatornih parametara i kvalitetu mikrobioma. Bioregulatorna preskripcija se bazira na herbalnim i homeopatskim remedijama, kao i na saplementaciji neophodnih mikronutrienata – uz specifične vježbe, dijetalno-nutritivne preporuke i savjete za promjenu životnog stila.

Draga Tatyana…samo da se još jednom zahvalim za pomoć Karol… Njeni epileptički napadi su postali mnogo blaži. Dok sam je ranije morala zvati hitnu pomoć u prosjeku nakon svakih 5-6 sedmica, sada smo zadnji put bili u odjelu za hitnu pomoć 17og Marta 2013!!! Umjesto prijašnjih 8- 9 uzastopnih epileptičkih napada, sada se njena epilepsija uglavnom manifestuje kao samo jedan napad, uz brzi povratak svijesti za 3-4 minute. Urijetko se desi da ima 5-6 epizoda, ali se brzo smire na samo jednu dozu od 5mg Valiuma – umjesto 10-20 mg Valiuma kao što je to bilo prije bioregulacije. Ako Vam ikada zatreba roditelj koji će dokumentovati uspjeh bioregulatorne terapije u liječenju epilepsije kod djece, ja bih to sa zadovoljstvom učinila. Srdačan pozdrav, Karoline (majka i medicinska sestra dijeteta sa hroničnom epilepsijom); e-mailirano 28. jula 2014)

više svjedočanstava… relevantne publikacije…


Bioregulatorni kurativni protokoli

Iako je svaki bioregulatorni tretman individualno specifična regeneratorna terapijska procedura u službi jačanja zdravlja – moguće je generalno kategorizirati sve bioregulatorne protokole u sljedeće kategorije:

  • Bioregulatorni protokol za disfunkcionalne i psihosomatski bolesti
  • Bioregulatorni protokol za akutne i hronične inflamatorne bolesti (uključujući i alergije i autoimuna oboljenja)
  • Protokol za bioregulaciju PNEI – koji uključuje psihijatrijske, neurološke, endokrine i imunološke poremećaje
  • Bioregulatorni protokol za degenerativne bolesti
  • Bioregulatorni protokol za maligna oboljenja

Edukacija iz kurativne bioregulatorne terapije

…za više informacija o bioregulatornim kursevima i seminarima pritisnite ovdje.